Psí škola v Plasích

    Nezáleží na tom, jakého máte pejska, jestli malý nebo velký, štěně nebo již dospělý pes a dokonce nezáleží ani na plemenu. Výcvik je založen na správné komunikaci a motivaci psa k práci. Pro příjemné soužití se psem je nezbytné, abyste si spolu dobře rozuměli. Život s poslušným a vychovaným pejskem je mnohem jednodušší a naplněný krásnými zážitky ze společně strávených chvil. Psí škola je k dispozici i psům ubytovaným v našem hotelu pro psy.

Organizace školy pro psy

    Kurs výcviku základní ovladatelnosti zahrnuje 10 lekcí, lekce trvá hodinu až hodinu a půl. Výcvik probíhá v malé skupině o max. 4 účastnících. Během této doby se všichni nejméně dvakrát vystřídají. Jeden tým cvičí, ostatní odpočívají (pejsci) nebo pozorně sledují (majitelé). V jedné skupině se sejdou začátečník s mírně pokročilým, jde o model malotřídky. V případě problémových jedinců se několik počátečních lekcí uspořádá zcela individuálně, ale v popředí zájmu máme použitelnost každého pejska v přítomnosti rušivých vlivů okolí, proto výcvik neomezujeme na "laboratorní podmínky" liduprázdného cvičiště. 

    Pokud potřebujete ukázku naší práce nebo motivaci začít s Vaším pejskem, můžete se k nám přijít podívat a my Vám rádi předvedeme, jak pracujeme s pejsky. První lekce je u nás vždy bezplatná.

Kdy cvičíme a co s sebou do psí školy

    Výcvik probíhá každou sobotu odpoledne. Začátky lekcí jsou podle naplnění kursů od 13., 14. a 15.hodin. Napoprvé je dobré předem se ohlásit a domluvit, v kolik hodin přijedete. 

    Na každou lekci je dobré vybavit se krátkým vodítkem (120 až 170 cm), dlouhým vodítkem (10m stopovačka nebo Flexi), pamlskovnicí s dostatečným (větším) množstvím pamlsků a hračkami. Pes by měl mít obojek odpovídající jeho věku a temperamentu. Pamlsky zvolte podle chuti Vašeho psa, můžete vzít i obyčejné granule, pokud je pejsek má rád. Hračka slouží k uvolnění pejska po cvičení. Doporučujeme si na lekce pořídit i klikr. A nezapomeňte doma dobrou náladu!